Masz problem? Pisz.

Prosze przeczytac dział Forumowe sprawy.
Powodzenia.

Re: Masz problem? Pisz.

Postprzez admin 26 lut 2013, o 23:44

Krzycho ....
E 46 to spalony bezpiecznik chyba nr 12.
admin
Administrator

Postprzez artur_sz89 3 mar 2013, o 23:33

Witam!

Bardzo prosiłbym o radę w następujacej sprawie:

mamy od roku ciągnik NH T5060.

-Czy to normalne że po załączeniu napędu ciągnik pracuje głośniej- słychać dość głośny świst?
-Czy jeśli mamy 2 pary wejśc do hydrauliki i jak podłącza się podbierak od belarki pod zielone dolne (niby wejscie do hydrauliki do przyczep) to po podłączeniu do niego np podbieraka belarki podbierak się opuszcza z zasady czy to nie ma znaczenia i hydraulika powinna trzymać. Bo mechaink powiedział że zw że to wejście do przyczep to opada i trzeba pod inne podbierak załączać.
-Czy to normalne że po załączeniu Hi-Lo na Hi w skrzyni 24x24 słychać taki metaliczny dźwięk jakby tryb zazębiał?
-Czy wie ktoś z państwa jak przeprowadzić kalibrację skrzyni z synchronizacją (hmm tylko czego skrzyni/sprzęgła?) Bo w instrukcji jest sama kalibracja a mechanik mówi że przy przeglądzie po 50h powinna nastąpić synchronizacja jeszcze tylko z kolei osoba przeprowadzająca ten przegląd to olała. Czy brak synchronizacji może być powodem powyższych zachowań (glośnej pracy z napędem i metalicznego odgłosu przy załączaniu półbiegu?)

Z góry dziękuję za pomoc
artur_sz89

Postprzez wieslaw684 5 mar 2013, o 10:02

Mam problem z odpaleniem nh ts 100a,po przekręceniu kluczyka nie kręci po chwili na wyświetlaczu pokarzesię kontrolka N tak jakby był włączony rewers,pozdrawiam
wieslaw684

Postprzez darek 6 mar 2013, o 10:30

Możliwe, że masz uszkodzony rewers (jeśli wszysto na wyświetlaczu do momentu próby kręcenia jest ok). Brak reakcji na przekręcenie kluczyka w celu uruchomienia rozrusznika spowodowane jest kwestiami zabezpieczającymi (właśnie przez aktywyny rewers- co mogło by spowodować nagłe ruszenie traktora przy zapalaniu). Oczywiście pedał sprzęgła masz wciśnięty podczas próby odpalania?
Żaden inny błąd sięl rozumiem nie pojawia oprócz komunikatu 'N'...
darek

Postprzez wieslaw684 7 mar 2013, o 21:03

dokładnie tak pedał sprzęgla wciśnięty,żadnego kodu błędu niema ,tylko kontrolka N ,pierwszy raz tak zrobił mi jesienią raz czy dwa ale po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka odpalił ,potem jeszcze raz mi tak zrobił i wziołem drugi kluczyk i odpalał normalnie kilka razy odpalałem w zimie było okej, teraz terz mi raz zapalił i koniec,czasami miał opuźnienie z rozruchem 1/2 sekundy i odpalał,jeśli to rewers to co można zrobić ?muszę dodać że niemam pod siedzeniem czujnika który powoduje że nie zapali jeśli kierowca nie siedzi, tego czujnika nie bylo jak go kupowałem jest zrobiony skrut a czujniki wyrzucone
wieslaw684

Postprzez darek 11 mar 2013, o 15:00

Trzeba by na początek sprawdzić ten rewers. Z tego co pamiętam poszczególne piny we wtyczce od rewersu muszą mieć odpowiednie wartości wysokości rezystancji jednak do serwisówki trzeba zajrzeć w tej sprawie. Jednak nie jestem pewien czy jeśli nie wyświetla błędu żadnego oprócz 'N' to czy to jest faktycznie przyczyną (z drugiej strony nie wszystkie błędy są wyświetlane - dopiero po wejściu do menu serwisowego można cały wykaz powyświetlać).
A ciekawe czy coś ze stacyjką złego się nie dzieje bo jak teraz dopowiedziałeś, że miałeś takie akcje wcześniej... nie wiem czy właśnie od stacyjny nie naeży zacząć i sprawdzić czy dobrze styka właśnie w chwili kręcenia.
darek

Postprzez marcin35100 2 kwi 2013, o 14:46

otóż mój problem jest następujący new holland 8360 skrzynia trzyzakresowa mechaniczna jak zaczynam jazdę to mi zaczyna trzęś przodem tak jak by obroty nie były zgrane czego morze być przyczyna.
marcin35100

Postprzez karyk2 3 kwi 2013, o 20:35

mam problem z fordem 8630 power shift,nie chce jezdzić do tyłu na wyświetlaczu rewersa pojawia się błąd H6,a na glównym komputerze wyskakuje ERROR,pomóżcie
karyk2

Postprzez guli85 7 mar 2014, o 19:54

Witam. Mam problem z Fordem 7740 powershift rok 94. Wyświetla się błąd E 18 i ciągnik jedzie jedną prędkośćią. Czasami wyświertla się też E 29 i nie działa tylny tuz
guli85

Postprzez ADAM_38 11 mar 2014, o 00:49

witam mam ogromny problem z NH TM 150 a mianowicie ciągnik jedzie tylko do tyłu nie ma znaczenia czy przełączę revers na wsteczne czy do jazdu do przody to jedzie cały czas do przodu elektrycznie jest wszystko ok załącza raz jedną cewkę raz drugą co mogło się uszkodzić ?
ADAM_38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do New Holland-Ford