New holland 8360 nie działa cała hydraulika

Prosze przeczytac dział Forumowe sprawy.
Powodzenia.

New holland 8360 nie działa cała hydraulika

Postprzez matyziak 29 mar 2016, o 12:02

Witam,
Model 8360 skrzynia power Comand 18x6 3 zakresy po 6 biegów.
Mam dziwny problem, jadąc po drodze zapaliła się kontrolka od ciśnienia skrzyni. Szybko zagasilem, obejrzałem wszystko dookoła, i wszystko na swoim miejscu, olej tez jest. Wiec odpaliłem traktor, i jest tak ze nic z hydrauliki nie działa, wspomaganie, podnośnik, hydraulika zew, no i skrzynia tez nie. Wygląda jakby pompy nie były napędzane. Jest taka opcja żeby coś się zebrało od napędu pomp? Proszę o szybką poradę.
matyziak

Re: New holland 8360 nie działa cała hydraulika

Postprzez admin 30 mar 2016, o 07:06

Bez zdejmowania pokrywy z pompami sie nie obejdzie.
admin
Administrator

Postprzez matyziak 30 mar 2016, o 19:38

Dzisiaj zajęliśmy całe pompy, i z pompami jest ok bo jak krecisz trybem to i pompy się kręcą. Jest problem z tym trybem co wystaje ze skrzyni. Wziąłem za niego a on się obraca, nie lekko z oporem ale się kręci. Wpadłem na pomysł aby zakręcić rozrusznikiem, zdałem kabel z elektrozaworu od gaszenia. Rozrusznikiem kręcę a tryb w miejscu. Chyba nie powinno tak być? Na mój prosty rozum to on powinien się kręcić z każdym obrotem wału korbowego, tak?
Dodam że traktor wcześniej miał tak ze niechcial jeździć do tylu, zrobiłem kalibracje i było jakiś czas ok. Ale w ostatnim czasie przypadłość wróciła, trzeba było drgnac do przodu, i rower do tylu i wtedy jechał. Obstawialem potencjometr medium/rewers... Ale teraz to już nie wiem. Może to mieć jakiś związek?
Myślałem żeby zdjąć dekiel tu pod podłogą i zobaczyć czy cokolwiek się kręci.
Proszę o poradę, bo traktor jest mi bardzo potrzebny.
Dodam jeszcze tylko, że dużo pracowałem z mulczerem, i parę razy urwał śruby od końcówki womu, jaki i sama końcówkę(nawet ta grubsza, przystosowana do 1000 obr) wiec sporo dostał. Choć ostatnie pół roku miał lekko, bo pracuje przy przyczepie z hds.

A no i sorki za literówki, pisze z telefonu.
matyziak

Postprzez admin 30 mar 2016, o 20:19

cos mi sie zdaje że zerwał sie frez w tłumiku drgan skrętnych (w kole zamachowym) albo wyleciały w nim sprężyny.
Zachamuj to koło zebate i zakręc silnikiemi zobaqcz czy inne tryby tez stoją.
Ew. zadzwon -696452781
admin
Administrator

Postprzez matyziak 30 mar 2016, o 20:38

Właśnie też miałem w głowie ten tłumnik drgań skrętnych. Jutro to sprawdzę, bo traktor 25 km od domu. Ciężko się go rozjezdza, tak aby wymienić tłumnik? Da rade go wymienić na utwardzony podwórku? Czy lepiej go przywiesc na ławecie? Dzięki za numer tel.
matyziak

Postprzez admin 30 mar 2016, o 22:16

Nie ma problemu z rozpołowieniem.Dwa lewarki wystarczą i cztery dechy.Dwie dechy kładziesz jedna na druga a pomiędzy nie kawałki rurek lyb prętow .Na wierzch lewarek.Jak rozkręcisz to rozsuwasz,decha na rurkach jedzie jak po masle.
Dwie górne sruby wymagają odkręcenia podłogi w kabinie i długiej przedłużki i czasami odgięcia rurek.
admin
Administrator

Postprzez matyziak 6 kwi 2016, o 21:07

Zrobione;) okazało się ze tłumnik drgań się odkręcil. Napisz mi na priv jak mógłbym się odwdzięczyć. I dzięki za pomoc.
matyziak

Powrót do New Holland-Ford